30247, Machine Oil FG NSF H1 Registered Medium Duty Lubricant
400 ml, Ambersil, NSF H1 Registered, EAN code: 5017419371589
Request a price
In stock
400 ml, Tygris, NSF H1 Registered, EAN code: 5060253471144
PROTEAN Multi-Lube is an NSF: H1 registered general purpose food grade lubricant for use on cables, chains, castors, hinges, bearings and pins. Suitable for use within Food & Beverage, Packaging, Pharmaceutical and other cleanroom environment
| Manufacturer Product Code | F404 |
|---|---|
| Basic Product Description | PROTEAN Multi-Lube |
| Pack Size (Per Unit) | 400 ml |
| UOM | Each |
| Weight (Kg) | 0.4 |
| UN Code | 1950 Aerosols |
| Food Grade | NSF H1 Registered |
| Lubrication | Food grade lubricant |
| Lower Operating Temperature | -20°C |
| Upper Operating Temperature | +200°C |
| EAN code | 5060253471144 |
400 ml, Ambersil, NSF H1 Registered, EAN code: 5017419371589
500 ml, ROCOL, NSF H1 Registered, ISO 21469
This item is currently out of stock.
You may place your order now and we will dispatch it as soon as stock arrives.